34-letni Joshin Nur otrzymał dożywotni zakaz wykonywania zawodu nauczyciela po tym jak wyszło na jaw, że poślubił on 13-letnią dziewczynkę i to zaledwie trzy dni po tym jak się poznali.

Joshin Nur był nauczycielem fizyki w jednej londyńskich szkół. Został pozbawiony prawa do wykonywania zawodu nauczyciela po tym jak poślubił 13-latkę  i to w trzy dni po tym jak ją poznał. Nur tłumaczył się, że myślał, że dziewczyna ma lat… 18, a nie zaledwie 13. Mężczyzna był zatrudniony w szkole od 2006 roku. Dyrekcja szkoły dowiedziała się, że zaraz po zakończeniu roku szkolnego mężczyzna poleciał do Bangladeszu, gdzie doszło do małżeństwa z 13-latką.

Narodowa Agencja Szkolnictwa dowiedziała się, że 34-letni nauczyciel w latach 2006 – 2009 zaangażował się w związek o charakterze seksualnym z 13-letnią dziewczynką. Agencja dowiedziała się, że dziewczynka trzy dni przed małżeństwem rozmawiała z Nurem, który bronił się twierdząc, że nie wiedział, że ma tylko 13 lat.

Oprócz tego dziewczynka przyznała, że wcześniej ojciec nauczyciela nagrywał ją na wideo i wyraziła przekonanie, że Nur widział ją na tym filmie. W pisemnym oświadczeniu Nur stwierdził, że został oszukany przez rodzinę dziewczyny, która skłamała na temat jej prawdziwego wieku.

Narodowa Agencja Szkolnictwa orzekła, że w związku z tym, że Nur wszedł w związek z 13-letnią dziewczynką i nie przejawił żadnych wątpliwości co do jej wieku oraz zachowania się, to nie może być dłużej nauczycielem.

– W mojej opinii brak oceny u Joshina Nura może oznaczać, że takie zachowanie się powtórzy, a do tego nie można dopuścić  – powiedział Alan Meyrick, przewodniczący Rady.

Joshim Nur otrzymał dożywotni zakaz nauczania w szkołach na terenie Wielkiej Brytanii.

exp