Amazon finansuje ekstremistyczną brytyjską organizację charytatywną, której założyciel popiera małżeństwa dzieci i kamienuje ludzi na śmierć

0

Amazon zaaprobował finansowanie islamskiej ekstremistycznej, brytyjskiej organizacji charytatywnej The Muslim Research and Development Foundation za pośrednictwem programu Amazon Smile-  donosi The Times.

Organizacja charytatywna (MRDF), która według rządowej komisarz ds. Ekstremizmu, Sara Khan, jest „główną organizacją salafistów w Wielkiej Brytanii”.  Została założona i poprzednio przewodniczył jej Haitham al-Haddad, 52-letni saudyjski, islamski uczony. Khan stwierdził również: – Poglądy Haithama al-Haddada są mizoginistyczne, rasistowskie i homofobiczne.  Promuje supernacjalny światopogląd „my kontra oni”, który niesłusznie sprawia, że ​​muzułmanie czują, że nie mogą być w pełni Brytyjczykami. Ponadto został on również określony jako jeden z najniebezpieczniejszych ludzi w Wielkiej Brytanii

Haddad twierdzi, że reprezentuje ortodoksyjny islam, afirmuje małżeństwa z dziećmi – „im młodsze, tym lepiej”, choć „trzeba uważać na kwestie prawne”, okaleczanie żeńskich narządów płciowych –  „jest lepsze dla męża, a dla kobiet, to  cnota i honor”

Jego zdaniem: oprócz kamienowania ludzi na śmierć za cudzołóstwo, mężowie mają prawo bić swoje żony, homoseksualizm jest  przestępstwem, a zachodnie kobiety powinny  nosić nikab itp.

Haddad stwierdził także, że pedofilia zostanie zalegalizowana na Zachodzie, a niektóre kraje zachodnie planują sprzedać abortowane płody „jako mięso do spożycia, które będzie używane na grillu” przez mieszkańców wschodniej Azji.

W 2012 roku powiedział: – Otrzymałem tak wiele próśb od zachodnich kobiet, które popełniły cudzołóstwo. Błagały mnie, bym pomógł im znaleźć drogę do muzułmańskiego kraju, aby tam zostać ukamienowanymi na śmierć.  

Uważa, że ​​muzułmanie są zaangażowani w „wieczną i globalną walkę z wrogami Allaha”, co pewnego dnia doprowadzi islam do podboju świata.

Program Amazon Smile umożliwia klientom giganta handlu internetowego, wybieranie organizacji charytatywnej, na której konto chce wpłacać część pieniędzy  z zakupów (0,5 procent). Standardy kwalifikujące do programu obejmują organizacje charytatywne, które nie „angażują się, promują ani wspierają nienawiści, nietolerancji ani dyskryminacji ze względu na płeć, religię lub orientację seksualną”.

Amazon odmówił podania, kiedy MRDF dołączył do Amazon Smile, ani też, jaką sumę pieniędzy już na jego konto wypłacono.

voe

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ