Spowodowali wypadek i uciekli. Pasażerka miała dziecko na ręku

0

Policja szuka sprawcy wypadku, do którego doszło w sierpniu w Zawierciu. Kierowca skody wymusił pierwszeństwo i doprowadził do wypadku. Ranna 24-latka trafiła do szpitala. Zaskakujące jest zachowanie sprawcy. Wraz z pasażerką i małym dzieckiem uciekli z miejsca zdarzenia. – Samochód ma angielskie numery rejestracyjne – mówi Andrzej Świeboda z KPP w Zawierciu.

Do wypadku doszło 24 sierpnia około godz. 10.30 na skrzyżowaniu ul. Daszyńskiego z ul. Skłodowskiej-Curie w Zawierciu. Kierowca srebrnej skody superb wymusił pierwszeństwo na kierującej oplem. Ranna 24-latka, która siedziała za kierownicą opla, trafiła do szpitala; nie doznała poważnych obrażeń.

Po zderzeniu ze skody wysiadł mężczyzna, kobieta i małe dziecko – i rzucili się do ucieczki.
Porzucone auto jest zarejestrowane w Wielkiej Brytanii, ma zamontowaną po prawej stronie kierownicę. – Nie ma pewności, kto siedział za kierownicą, ponieważ kobieta wybiega zza samochodu z prawej strony. Mogła jednak siedzieć na tylnym siedzeniu – wyjaśnia nam nadkom. Andrzej Świeboda z KPP w Zawierciu.

Dotąd nikt nie zgłosił się po auto. Policja czeka także na dane z Anglii, które rzucą światło na to kto jest właścicielem samochodu.

Śledczy zwracają też uwagę na dobrą orientację w topografii terenu i fakt, że do wypadku doszło na jednej z bocznych dróg.

– To może wskazywać, że osoby nie były tylko przejazdem i mogą być rozpoznane przez okolicznych mieszkańców – dodaje rzecznik. Zaskakujące jest też, że w samochodzie nie znaleziono żadnych dokumentów ani rzeczy osobistych pasażerów. Słowem – nic, co mogłoby pomóc w ustaleniu sprawcy wypadku dlatego policja zdecydowała się opublikować nagranie z monitoringu, na którym widać zderzenie i ucieczkę uczestników.

Poszukiwany mężczyzna jest krępej budowy ciała i może mieć około 40 lat. Ubrany był w czarną koszulkę i krótkie dżinsowe spodenki. Kobieta, która niosła na rękach małe dziecko, była szczupła. Ciemne włosy miała spięte w kok. Ubrana była w jasną koszulkę i jasne krótkie spodenki.
– Będziemy wdzięczni za wszelkie informacje. Każdą może się przydać – mówi nadkom. Andrzej Świeboda i apeluje do ewentualnych świadków lub osób, które rozpoznają osoby na nagraniu o kontakt pod numerem 32 67 38 280 lub z najbliższą jednostką policji tel. 112. Informacje można przekazać także drogą elektroniczną na adres kryminalny@zawiercie.ka.policja.gov.pl lub za pomocą formularza „Powiadom nas”. Policja zapewnia anonimowość.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ