Macron chce ukarać Polskę

0

Prezydent Francji Emmanuel Macron skrytykował kraje, które nie chcą przyjmować migrantów i  krytykują UE w sprawie migracji-  informuje Europa 1.

– Kraje, które nie chcą migrantów, nie będą już otrzymywać funduszy strukturalnych, a zatem konieczne jest, aby wiosną odbyła się dyskusja na ten temat- powiedział Macron.

Nie wymieniając ich, francuski prezydent odwołał się pośrednio do krajów Europy Środkowej, które nie akceptują migrantów.

– Kocham Europę, gdy daje mi ona pieniądze, kiedy sprawia, że ​​mój lud ma się dobrze, kiedy pozwala moim robotnikom lepiej żyć w sąsiednich krajach, ale nie wezmę do domu ani jednego migranta, ani jednego uchodźcy – grzmiał Macron

– Kraje, które nie chcą solidarności dla migrantów z Trzeciego Świata opuszczą strefę Schengen. Nie będą już miały dostępu do funduszy strukturalnych – powiedział dziennikarzom na konferencji prasowej w Austrii.

Macron bawi się z ogniem, ponieważ kilka krajów UE nie chce przyjmować imigrantów, a to nie tylko Europa Środkowa, Ale też Bułgaria, Włochy, a nawet Chorwacja – nie zgadzają się z unijną polityką migracyjną.

Szantażowanie innych krajów aby przyjmowały migrantów jest bardzo niebezpieczną drogą, która może nawet doprowadzić do upadku UE.

Podział na Wschód i Zachód jest zapowiedzią tego, co może nadejść.

voe

 

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ