Uchodźcy importują do Europy tzw. „morderstwa honorowe”

0

Marokański imigrant, mieszkający we Włoszech, jest oskarżony o znęcanie się nad własną córką, ponieważ jego zdaniem ubierała się „zbyt zachodnie”.

58-latek wielokrotnie bił swoją 16-letnią córkę w swoim mieszkaniu w gminie Soresina –  donosi Breitbart.

Według śledztwa policyjnego 58-latek był zły, ponieważ jego córka chciała się ubierać i zachowywać jak otaczające ją włoskie dziewczyny, zamiast dostosować się  do islamskich tradycji.

Karabinierzy byli już wcześniej kilkakrotnie zaniepokojeni różnymi oskarżeniami o przemoc domową w domu tej rodziny, a ostatnio  znaleźli mocno pobitą 16-letnią dziewczynę. Ofiara powiedziała, że jej ojciec uderzył nią o ścianę. Mężczyzna  został aresztowany za złe traktowanie córki.

Podobnych przypadków tzw. „kultury honoru” jest wiele. Sprawcy uciekają się do przemocy, aby zmusić członków rodziny do życia zgodnie z zasadami islamu.

Kwestie te są szczególnie rozpowszechnione w Szwecji, gdzie około 240 000 młodych osób ze środowisk migracyjnych musi żyć według praw szariatu. Od czasu kulminacyjnego kryzysu migracyjnego w 2015 r. liczba osób szukających pomocy w rozwiązywaniu problemów związanych z kulturą honorową w Szwecji wzrasta .

W niektórych przypadkach dochodzi do zabójstw honorowych. Jak w Wiedniu, gdzie 18-letni afgański migrant został aresztowany za zamordowanie swojej 14-letniej siostry.

Na początku tego roku, Włoszka pochodzenia pakistańskiego również stał się ofiarą zabójstwa honorowego. 25-letnia Sana Cheema została zamordowana, przez jej ojca i wujka, ponieważ odmówiła zaaranżowanego małżeństwa w Pakistanie.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ