NIEMCY: Dwudziestoletni Polak zamordowany pod meczetem

1

Dwudziestoletni Polak mieszkający w Neumünster w północnych Niemczech padł ofiarą nożownika o wyglądzie „południowca”. Sprawca jest poszukiwany. Środowiska prawicowe chcą zorganizować demonstrację.

20-letni Krystian, który od roku pracował i mieszkał w Neumünster. W niedzielny poranek, ok. godziny 6 rano wracał z zabawy. W niewyjaśnionych okolicznościach został na ulicy wielokrotnie pchnięty nożem. Mimo podjętej reanimacji zmarł po przewiezieniu do szpitala. Obok miejsca zdarzenia znajduje się meczet. Nie jest wykluczone, że sprawca był związany z tamtejszą społecznością.
Jak dotąd nie wiadomo jednak, czy sprawca w ogóle mieszkał w Neumünster. Policja poszukuje osoby o „wyglądzie południowca” w ten sposób w oficjalnym języku określa się osobę pochodzącą z krajów arabskich. Nożownik ma około trzydziestu lat, miał trzydniowy zarost i ubrany był w szarą kurtkę z kapturem. Jest poszukiwany przez policję.

Zabójstwo wstrząsnęło miastem, w którym mieszka sporo Polaków. Dwudziestolatek, który padł ofiarą nożownika, cieszył się dobrą opinią. Na miejscu zdarzenia ludzie składają kwiaty i znicze.

Policja poszukuje podejrzanego o dokonanie zabójstwa około trzydziestoletniego, wysportowanego mężczyzny z kilkudniowym zarostem, o południowych rysach twarzy. Policja w Kilonii uruchomiła numery telefonów, pod które mogą się zgłaszać świadkowie zabójstwa w Neumünster.
Krystian pracował w Niemczech jako glazurnik, a zarobione pieniądze przesyłał do Polski, między innymi na rehabilitację chorego ośmioletniego brata.

Na portalach społecznościowych pojawiły się wpisy, z których wynika, że środowiska prawicowe mają zamiar zorganizować w związku z zabójstwem demonstrację. Jednak policja nie ma informacji o rejestracji takiego zgromadzenia.
W Chemnitz we wschodnich Niemczech po zabójstwie, którego sprawcami mieli być przybysze z Bliskiego Wschodu, przez kilka dni trwały gwałtowne protesty. Naprzeciw demonstrujących narodowców stanęli przedstawiciele lewicy, doszło do rozruchów, podczas których kilka osób zostało rannych.

źródło: tvp.info

 

1 KOMENTARZ

  1. Zorganizować obławę i osądzić samemu, żadnych sądów, zadać sprawcy taki ból, żeby cierpiał kilka godzin, żadnej litości dla takich skórwysynów, Merkel i reszta eurozjebów, mają krew na rękach !
    Jebać tolerancję ! ! !

ZOSTAW ODPOWIEDŹ