Włosi i Austriacy wymyślili sposób na ograniczenie migracji

0
Members of Spanish humanitarian NGO Proactiva Open Arms, try to calm refugees and migrants during a rescue operation off the coast of Libya on October 4, 2016. The non-profit group, originally created by Spanish lifeguards in 2015 to save refugees and migrants trying to cross the Aegean Sea and reach the Greek island of Lesbos, have since expanded their operations and launched rescue missions in the Libyan Sea, a far broader theatre where migrant crossings are more numerous and deadly. / AFP PHOTO / ARIS MESSINIS

Przybysze z Afryki, których uratują statki na Morzu Śródziemnym, powinni pozostać na ich pokładzie – twierdzą Austriacy i Włosi. Rzym i Wiedeń mają plan, jak ograniczyć napływ imigrantów do swoich krajów.

Ministrowie spraw wewnętrznych obu krajów mówili w Wiedniu jednym głosem. Afrykańczycy, podjęci z wody na Morzu Śródziemnym, mają czekać na rozpatrzenie wniosków o azyl na statkach, które ich uratowały – postulują Herbert Kickl i Matteo Salvini.

Chodzi o ludzi, którym udaje się przedostać na wody terytorialne państwa europejskiego, a następnie zostać odebranym przez statek. Powinniśmy wykorzystać te statki do przeprowadzenia odpowiednich kontroli, czy ci ludzie zasługują na ochronę – powiedział austriacki minister spraw wewnętrznych.

Zapewniono, że warunki na statkach byłyby odpowiednie dla imigrantów. Ministrowie nie chcą dopuścić do zejścia przybyszów na ląd, bo – jak mówią – Gdy tylko ludzie postawią stopę na kontynencie, można ich usunąć tylko z wielkim trudem i dużymi kosztami – podaje Deutsche Welle.

Do Wiednia zaproszono przedstawicieli niektórych krajów Afryki. Przyjechali wysłannicy Algierii, Czadu, Egiptu, Maroka, Nigru, Mali i Tunezji.

Włosko-austriacka propozycja zatrzymania imigrantów na morzu jest konkurencyjna w stosunku do lansowanego przez Radę Europejską planu „regionalnych platform” w portach Europy. Miałyby to być miejsca, w których statki wysadzałyby imigrantów wyłowionych z wody. Wtedy zaczynałaby się wobec każdego z nich procedura kończąca się albo przyznaniem azylu albo uznaniem imigracji za nielegalną. Nie ma jednak jeszcze bliższych szczegółów tego pomysł.

źródło: wp.pl

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ