SZWECJA: Ciężarna Emilia zaatakowana w lokalu wyborczym przez imigrantów: „Mam zamiar cię zabić”.

0

Gdy Emilia Orpana w niedzielę rano (9 września)  poszła do lokalu wyborczego w Ösmo, została zaatakowana przez dwóch imigrantów.

 – Jeden z nich zaczął wymachiwać pięściami i nazwał mnie „cholernym rasistą” i rzucał wiele obelg. Obawiałam się, że uderzy mnie w brzuch–  mówi Emilia Orpana, która jest w ciąży.

Emilia Orpana była członkiem wyborczej w Ösmo, małym miasteczku w Nynashamn, zaatakowany, kiedy rozdawalła karty do głosowania.

– To było dwóch młodych mężczyzn, którzy przyszli i powiedzieli, że jesteśmy cholernymi rasistami i brudnymi dziwkami. – mówi Emilia Orpana. – Ten człowiek zaczął machać  pięściami i nazywać  mnie „krwawą rasistką”. Bałem się, że uderzy mnie w brzuch, jestem w ciąży. Urzędnicy interweniowali i odciągnęli go ode mnie. Ale mężczyzna nie przejął się tym.  Sytuacja szybko się eskalował. Miałem jego pięści przed brzuchem  On  stawał się coraz bardziej agresywny. Potem powiedział do mnie: „Mam zamiar cię zabić”.  W końcu zagroził też wyborcom będącym w lokalu –  mówi Emilia Orpana. – Potem zniknął, gdy  wezwano policję. Ale zanim przybyła policja, mężczyzna wrócił – tym razem z telefonem komórkowym w dłoni. Wrócił i groził mojemu koledze. Filmował mojego kolegę i nazywał go rasistą.

Po raz kolejny interweniują, urzędnicy z komisji wyborczej, wtedy mężczyzna  odchodzi. Nieco później wraca z przyjaciółmi.

– Było ich pięciu, krzyczeli w języku, którego nie rozumiem-  mówi Emilia Orpana.

Uciekli dopiero, gdy przybyła policja.

ZOBACZ TU WIĘCEJ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ