Jedynymi rasistami, których znam, są lewicowi politycy – mówi włoski minister spraw wewnętrznych

0

Michelle Bachelet, nowa szefowa ONZ ds. Praw człowieka, ogłosiła, że ​​ONZ chce wysłać zespół obserwatorów do Włoch w związku z doniesieniami o migrantach zmagających się z atakami i rasizmem. Nie spodobało się to  ministrowi spraw wewnętrznych i wicepremierowi Matteo Salvini

W czwartek Salvini odwiedzał południowe miasto Bari,  i stwierdził: – Jedynymi rasistami, których znam, są lewicowi politycy, którzy przekształcili Bari i Włochy w obóz dla uchodźców.

Komentując tę sprawę, po spotkaniu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych w Rzymie z Filippo Grandim – Wysokim Komisarzem Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców, Salvini wyjaśnił: – Są rasistami, gdyż działają  przeciwko Włochom.po chwili dodał: – Współpracujemy, aby rozwiązywać problem migracji. Ale jest to  całkowite przeciwieństwo rasistowskiego alarmu  podnoszonego przez niektóre osoby, które nie znają Włoch i jego wspaniałych mieszkańców – powiedział Salvini.

Salvini awansował na miejsce najpopularniejszego polityka we Włoszech, gdy rozpoczął deportację 500 000 imigrantów, co obiecał podczas kampanii wyborczej.

voe

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ