Większość Duńczyków woli deportować migrantów niż się z nimi integrować

0

Sondaż przeprowadzona przez Voxmeter dla Ritzau pokazuje, że istnieje szerokie poparcie dla zmian w polityce wobec uchodźców, zaproponowanej przez Duńską Partię Ludową, donosi Jyllandsposten.

54% respondentów zgadza się, że uchodźcom należy tymczasowo pomagać w Danii w celu późniejszej deportacji, a nie w celu stałego pobytu. Tylko 24 procent się nie zgadza z tą opinią.

W ubiegłym roku Duńska Partia Ludowa proponowała, że należy się skupić na deportacji uchodźców zamiast integracji z nimi.

Martin Henriksen, rzecznik Duńskiej Partii Ludowej, mówi, że jest zadowolony z sondażu i akceptacji Duńczyków dla ich propozycji:  – Zmusiło to również inne partie do zajęcia stanowiska w tej sprawie i myślę, że odnieśliśmy sukces.

Zarówno niektórzy z lewicy, jak i socjaldemokracja popierają tę propozycję, chociaż obie strony nie uważają, że duży wysiłek związany z repatriacją musi zablokować możliwości integracji, takiej jak nauczanie języków i oferty pracy.

– A potem wrócą do domu i na pewno pomogą w odbudowie swojego kraju – powiedział lewicowy polityk Marcus Knuth.

Jednak tylko 10 procent ze 100 000 osób ubiegających się o azyl przybywających do Danii w ciągu ostatnich dziesięciu lat wróciło do domów

W sierpniu premier Lars Løkke Rasmussen oświadczył, że tej jesieni będzie negocjował nową politykę imigracyjną z Duńską Partią Ludową.

voe

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ