fot.theknowledgeexchangeblog

Trzyosobowa rodzina chwilę przed przyjazdem metra znalazła się na torach. Jedyne co im pozostało, to położyć się pod nadjeżdżającym pociągiem i liczyć na cud.  – Niesamowite, że nikt nie został ranny – stwierdził funkcjonariusz policji.

W piątek wieczorem na jednej ze stacji londyńskiego metra miejsce miała bardzo niebezpieczna sytuacja. Kobieta pchająca wózek postanowiła sprawdzić rozkład jazdy, ale w pewnym momencie niebezpiecznie zbliżyła się do krawędzi peronu i spadła z niego wraz z dzieckiem.  Jej mąż zareagował natychmiast i rzucił się na tory za swoją rodziną.

Okazało się, że za chwilę na stacje wjedzie pociąg i rodzina nie zdąży wyjść na peron. Jedyną nadzieją dla rodziny było położenie się pod nadjeżdżającym metrem. Małżeństwo wraz z dzieckiem miało szczęście, bo między torami było wgłębienie, w którym udało im się ukryć.

Pociąg przejechał nad rodziną nie wyrządzając nikomu żadnej krzywdy.

Na stacji wybuchła panika. Pasażerowie, którzy widzieli całe wydarzenie, zaczęli krzyczeć i nerwowo biegać po peronie. Chwilę po zdarzeniu zawyły syreny i pojawił się komunikat, aby wszyscy opuścili stację metra.

Na miejsce przyjechały służby, które stwierdziły, że wszyscy wyszli z tego zdarzenia bez szwanku. – To niesamowite, że nikt nie został ranny – powiedział funkcjonariusz policji.

źródło: BBC