Ojciec połamał dwumiesięcznemu synkowi czaszkę. Matka nie reagowała?

0

Sąd Rejonowy w Legionowie aresztował 29-latka podejrzanego o znęcanie się nad dwumiesięcznym synem. Niemowlę trafiło do szpitala. Ma pęknięcia kości czaszki, złamane żebra, kość łonową i siniaki na całym ciele – poinformowała prokuratura.

Społecznej w Jabłonnie podczas rutynowej wizyty u jednej z rodzin zauważył u dwumiesięcznego chłopca „niepokojące obrażenia”.

– Lekarz pogotowia wezwany na miejsce nie miał wątpliwości, że wobec niemowlęcia stosowana była przemoc fizyczna. Wezwano policję – poinformował we wtorek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie prokurator Marcin Saduś.

W szpitalu okazało się, że dziecko ma pęknięcia kości czaszki, złamane żebra, kość łonową oraz siniaki na całym ciele. Część obrażeń była już w fazie gojenia się. W związku ze sprawą zatrzymano 29-letniego ojca chłopczyka.

– W niedzielę mężczyzna usłyszał w Prokuraturze Rejonowej w Legionowie zarzut znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad osobą najbliższą, będącą nieporadną ze względu na wiek. Daniel G. częściowo przyznał się do zarzucanego mu czynu, złożył wyjaśnienia, które są analizowane także w kontekście odpowiedzialności karnej innych osób – poinformował prokurator Saduś.

Prokurator złożył wniosek o tymczasowe aresztowanie mężczyzny na trzy miesiące i jeszcze tego samego dnia sąd ten wniosek uwzględnił. Prokuratura zapewnia, że w toku śledztwa dokumentacja medyczna dziecka będzie uzupełniania i nie jest wykluczona zmiana kwalifikacji prawnej czynu, który zarzucono 29-latkowi. Danielowi G. grozi do 8 lat więzienia.

Prokuratura zwróciła się do sądu rodzinnego o „przeprowadzenie postępowania wobec niewłaściwego wykonywania władzy rodzicielskiej” – powiedział prokurator Saduś.

źródło: PAP

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ