NIEMCY: Tysiące osób demonstrowało po śmierci 22-latka zbitego przez Afgańczyków

0
epa07008338 Police officers stand on guard as right wing protesters gather in Koethen, Germany, 09 September 2018. On the night of 08 September to 09 September 2018, a 22-year-old man has died in Koethen. Police states, in this context, two Afghan men were provisionally arrested for the initial suspicion of killing a the man. The occasion and concrete circumstances of the event are not yet known, police said. Several left-wing and right-wing groups called for demonstrations in Koethen in the evening of 09 September 2018. EPA/ALEXANDER BECHER Dostawca: PAP/EPA.

Około 2,5 tys. osób zebrało się w niedzielę w mieście Koethen na wschodzie Niemiec na demonstracji po sobotnim incydencie z udziałem dwóch Afgańczyków, w którym zginął 22-letni obywatel niemiecki – poinformowało MSW.

Jak podaje agencja dpa, wielu uczestników niedzielnej demonstracji przybyło na nią w reakcji na apele prawicowych ugrupowań w mediach społecznościowych.

Dokładne okoliczności zajścia, na skutek którego zmarł 22-latek, nie są jeszcze znane. Według dpa na jednym z placów zabaw w Koethen wywiązała się kłótnia między trzema Afgańczykami o to, który z nich jest ojcem dziecka przebywającej wraz z nimi kobiety. Po pewnym czasie na placu zabaw miało pojawić się dwóch Niemców, w tym 22-latek, który ostatecznie zginął.

W związku z tym wydarzeniem zatrzymano dwóch Afgańczyków podejrzanych o zabójstwo. Trzeci Afgańczyk nie jest podejrzany.

Na placu zabaw, na którym doszło do tragedii, mieszkańcy zostawiali w niedzielę kwiaty i stawiali świece. Odbyło się tam również spontaniczne czuwanie. W jednym z kościołów odbyła się modlitwa o pokój, po której zorganizowano zbiórkę dla rodziny zabitego mężczyzny, z przeznaczeniem na pokrycie kosztów pogrzebu. W mieście – jak odnotowała agencja dpa – panował spokój.

26 sierpnia podczas bójki między kilkoma mężczyznami różnej narodowości w saksońskim Chemnitz zginął 35-letni Niemiec, a w związku z zajściem aresztowano Irakijczyka i Syryjczyka, ubiegających się o azyl w RFN. Po tym zdarzeniu w mieście odbyły się liczne demonstracje środowisk prawicowych, neonazistowskich i przeciwników niemieckiej polityki imigracyjnej oraz kontrdemonstracje środowisk liberalno-lewicowych.

źródło: PAP

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ