Na przepustce z więzienia zabił partnerkę i jej dziecko. We wrześniu mieli brać ślub

0

W jednym z mieszkań na terenie Śródmieścia policja ujawniła ciała 35-letniej kobiety i jej 3-letniego dziecka. 40-letni partner ofiary sam zgłosił się na policję. W niedzielę po południu usłyszał zarzuty. Mężczyzna był na jednodniowej przepustce z więzienia, gdzie kończył odbywanie kary za zabójstwo. Wcześniej ponad 90 razy korzystał z podobnych przepustek.

– W sobotę policjanci zostali powiadomieni, że w jednym z mieszkań w Śródmieściu mogą znajdować się ciała dwóch osób. Informacja ta została natychmiast zweryfikowana. Funkcjonariusze odnaleźli ciała kobiety oraz dziecka – poinformowała w niedzielę podkom. Ewa Szymańska-Sitkiewicz z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji.

W sobotę około godz. 17:00 matka 35-letniej kobiety zaniepokojona faktem, że nie może dostać się do mieszkania, wezwała ślusarza. Po otwarciu drzwi odnalazła ciała córki i 3-letniego wnuczka.

– Ze wstępnych ustaleń wynikało, że ze zdarzeniem może mieć związek konkubent kobiety. Mężczyzna sam zgłosił się na komendę. W niedzielę przeprowadzono z nim czynności procesowe, usłyszał zarzut podwójnego zabójstwa – powiedział prok. Łukasz Łapczyński, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Śledczy nie informują, czy mężczyzna się przyznał do zbrodni. Wiadomo, że złożył obszerne wyjaśnienia.

Prokurator skierował do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanego.

Łapczyński powiedział, że zarzut, który przedstawiono 40-latkowi, obejmuje stwierdzenie o dokonaniu czynu „w warunkach wcześniejszego skazania za przestępstwo zabójstwa”. Mężczyzna od 2004 r. odbywał karę w zakładzie karnym, w sobotę przebywał na jednodniowej przepustce. Wcześniej korzystał z podobnych przepustem ponad 90 razy.

Z uwagi na dobro postępowania prokuratura nie informuje o „mechanizmie śmierci” ofiar, ale – jak powiedział Łapczyński – jest on znany. W poniedziałek ma odbyć się sekcja zwłok kobiety i dziecka.

40-latek i 35-latka znali się od kilku miesięcy. poznali się przez Internet. Kobieta  22 września miała brać z nim ślub.

źródło: PAP, Polsat News

 

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ