Romowie skazani za napaść na Polaka, bo ożenił się z Romką

0

Rok od bójki przed dworcem kolejowym w Brzegu siedmiu Romów usłyszało wyroki za pobicie na tle narodowościowym. W czasie śledztwa przyznali, że chcieli pobić Polaka, bo nie powinien żenić się z Romką.

Do pobicia Krzysztofa O. doszło w sierpniu 2017 r. Gdy mężczyzna wysiadał z taksówki został uderzony butelką w głowę. Następnie siedmiu Romów biło i kopało go. Gdy leżał nieprzytomny, jeden z napastników wyjął mu telefon komórkowy, a następnie próbował go sprzedać.

Powodem pobicia stało się małżeństwo mężczyzny. Jego żona wcześniej była konkubiną jednego z napastników, ale gdy ten odbywał karę więzienia wyszła za Krzysztofa O. W czasie śledztwa Romowie zeznali, że Polak nie powinien żenić się z Romką.

Romowie przed sądem tłumaczyli, że wcale nie chcieli pobić Krzysztofa O. Zapewniali też, że nie mają nic przeciwko polsko-romskim małżeństwom. Jednak nie potrafili wytłumaczyć, dlaczego razem z byłym konkubentem kobiety zaatakowali mężczyznę.

Sąd Okręgowy w Opolu uznał siedmiu Romów za winnych napaści na tle narodowościowym. Zostali skazani na kary od pół roku do dwóch lat więzienia. Wyrok jest nieprawomocny.

źródło: wp. pl

 

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ