Kompletnie pijany kierowca wiózł 1,5-rocznego synka

0

31-letni mężczyzna został zatrzymany przez policjantów w Piotrkowie Trybunalskim tuż po drugiej z rzędu kolizji, którą spowodował. Okazało się, że był kompletnie pijany, a w aucie przewoził 1,5-rocznego synka. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Kierowca Citroena Berlingo około godziny 15 w poniedziałek jechał ulicą Wolborską w Piotrkowie. Skręcając w ulicę podporządkowaną uderzył w stojącego na skrzyżowaniu opla. Sprawca chciał odjechać z miejsca zdarzenia, jednak zajście zauważyli policjanci, którzy udaremnili dalszą jazdę kierującemu.

Okazało się, że 31-letni właściciel citroena miał w organizmie 2,5 promila alkoholu. Na przednim siedzeniu samochodu przewoził 1,5 roczne dziecko. Chłopcu nic się nie stało.

Funkcjonariusze ustalili także, że kilka minut wcześniej ten sam kierowca doprowadził do kolizji drogowej na ulicy Wierzejskiej.

31-latek trafił do policyjnego aresztu, a dziecko pod opiekę rodziny.

We wtorek piotrkowianin usłyszał zarzuty. Za popełnione przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna zostanie także ukarany za popełnione wykroczenia.
KWP Łódź

 

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ