Trzaskowski: Żona na pewno wzięła 300 plus. Bo PiS nas łupi, dlaczego nie skorzystać?

0
fot. Facebook

 

– Nawet nie wiem, czy żona wzięła (wyprawkę szkolną), ale na pewno tak – powiedział Rafał Trzaskowski w odpowiedzi na pytanie o to, czy skorzystał z programu społecznego PiS – 300 zł jako wyprawki szkolnej przysługującej każdemu uczącemu się dziecku.PiS łupi nas na każdym kroku, (…) to dlaczego mamy nie skorzystać? – pytał Trzaskowski. Polityk, jak i partia, której jest członkiem, ostro krytykują większość programów socjalnych rządu, w tym ten, którego beneficjentem stała się jego rodzina.

Jak wskazał Trzaskowski na antenie TVN24, jego żona „na pewno wzięła” 300 zł z programu pomocowego „300 plus”. Kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta stolicy, który nie zgadza się z polityką społeczną rządzących uważa, że „PiS łupi” społeczeństwo „na każdym kroku”. To „dlaczego nie skorzystać” – zapytał Trzaskowski.

– Natomiast wrócę do tego, co chciałem powiedzieć. PiS nie jest wiarygodny w tych swoich zapowiedziach – dodał, podważając zapowiedzi programowe partii rządzącej.

Wcześniej Trzaskowski i jego partia krytykowali programy socjalne PiS, m.in. „500 plus” i „300 plus”. Według opozycji taka forma „rozdawnictwa” szkodzi społeczeństwu i jest rozdawaniem pieniędzy, które wcześniej zabrano społeczeństwu. „PiS wziął miliony…” – to jedno z haseł akcji billboardowej PO.
W odpowiedzi PiS stworzył własne banery z napisem „PiS odebrał złodziejom miliony i rozdał je dzieciom”.

źródło: tvp.info

 

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ