KOLUSZKI: Antyterroryści szturmowali dom, w którym ukrywał się zbieg. Użyli samochodu opancerzonego (FILM

0
Wspólne działania kryminalnych ze Zgierza oraz policyjnych antyterrorystów z Komendy Głównej i Wojewódzkiej w Łodzi doprowadziły do zatrzymania poszukiwanego listami gończymi mężczyzny. W zajmowanym przez niego domu funkcjonariusze zabezpieczyli podrabiane dokumenty tożsamości a także nielegalną broń i amunicję.
23 sierpnia 2018 roku policjanci ze Zgierza wspierani przez funkcjonariuszy z Biura Operacji Antyterrorystycznych i Łódzkiego Pododdziału Antyterrorystycznego pojawili się pod jedną z posesji na terenie powiatu łódzkiego wschodniego.
Z ustaleń policjantów wynikało, że może przebywać tam poszukiwany mężczyzna. Znana przeszłość kryminalna tej osoby wskazywała, że może dysponować niebezpiecznymi przedmiotami, w tym również nielegalną bronią palną. Dokładnie o godzinie 6:00 policjanci przy wykorzystaniu opancerzonego samochodu wyważyli bramę prowadzącą na teren wynajmowanej przez mężczyznę posesji.
Po przestrzeleniu zamków w drzwiach weszli do domu i zatrzymali kompletnie zaskoczonego 47-latka. W lokalu funkcjonariusze zabezpieczyli broń palną oraz 500 sztuk ostrej amunicji, broń gazową a także kilka wiatrówek. Dodatkowo mężczyzna posługiwał się podrobionymi dokumentami. Policjanci zabezpieczyli dowód osobisty oraz prawo jazdy ze zdjęciami zatrzymanego, które wystawione były na zupełnie inne dane personalne. Na poczet przyszłych kar kryminalni zatrzymali ponad 11 tysięcy złotych.
Mężczyzna od stycznia nie powrócił do zakładu karnego, w którym odbywał wyrok łączny 10 lat pozbawienia wolności między innymi za kradzieże, oszustwa i nielegalne posiadanie broni. Do zatrzymania doszło w wynajmowanej posiadłości. 47-latek usłyszy kolejne prokuratorskie zarzuty dotyczące m.in. nielegalnego posiadania broni. Jest to przestępstwo zagrożone karą do 8 lat pozbawienia wolności.

KWP Łódź

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ