Policjantka odebrała rodzicom zaniedbane i głodne dziecko i nakarmiła je własną piersią

0

Policjantka z Argentyny Celeste Ayal pełniła służbę w szpitalu dziecięcym, kiedy na oddział trafiły dzieci odebrane rodzicom przez opiekę społeczną. Jedno z nich miało zaledwie sześć miesięcy. Głośno płakało. Ayal zapytała pracownicę opieki czy może je nakarmić. – Zbliżałam pierś, a dziecko nie chciało puścić – mówiła w wywiadzie policjantka.

Zdjęcie funkcjonariuszki karmiącej niemowlę opublikował na Facebooku jej kolega z pracy Marcos Heredia.

„Chciałbym pokazać wszystkim ten ogromny gest miłości, którego dokonałaś wobec dziecka. Ani chwili nie wahałaś się, aby zachować się wobec niego jak matka. Nie przeszkadzał ci brud i nieprzyjemny zapach. Takie rzeczy nie zdarzają się codziennie” – napisał mężczyzna.

Celeste Ayal w wywiadzie dla gazety „Cronica” powiedziała, że dziecko wraz z rodzeństwem zostało oddzielone od swoich rodziców. Dzieci miały być zaniedbane, a rodzice niezdolni do opieki nad nimi. Pracownicy społeczni przewieźli je do szpitala Sor María Ludovica niedaleko Buenos Aires. Najmłodsze dziecko miało sześć miesięcy, najstarsze dziewięć lat.

Jak tłumaczyła Celeste, w pewnym momencie usłyszała płacz dziecka. Pomyślała, że może być głodne. Zapytała pracownika opieki społecznej, czy może je nakarmić. Kiedy uzyskała zgodę, bez wahania przystawiła niemowlę do własnej piersi. Policjantka sama jest matką szesnastomiesięcznej dziewczynki.

 „Chcieliśmy podziękować jej osobiście za ten gest spontanicznej miłości, który zdołał uspokoić płacz dziecka” – napisał na Twitterze Cristian Ritondo, minister bezpieczeństwa prowincji Buenos Aires.

Independent/polsatnews

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ