NIEMCY: Lewica tworzy ruch antymigarcyjny

0

W Niemczech zawiązał się nowy ruch skierowany przeciwko otwartym granicom. Ta inicjatywa pochodzi od skrajnie lewicowej działaczki  Sahry Wagenknecht, która jes współprzewodniczącą skrajnie lewicowej partii „Die Linke”.

Jest ona zwolenniczką komunizmu i pracuje nad stworzeniem ruchu na rzecz zamknięcia  granic dla migrantów. Ma on być alternatywą dal prawicy, szczegolnei dla AfD.. Jej inicjatywa pod nazwą „Aufstehen” (Wstać) zacznie działać od 4 września.

– Granice otwarte dla wszystkich, to jest naiwna polityka, przede wszystkim nie jest to polityka lewicowa. Pieniądze wydawane na osoby ubiegające się o azyl mogły znacznie pomóc ubogim Niemcom – wyjaśnia Wagenknecht.

Misją ruchu jest wywarcie nacisku na inne partie lewicowe, aby skłonić je do przyjęcia innej niż obecna polityki migracyjnej .

– Chcemy zakończyć dobre lewicowe poczucie sumienie w kulturze gościnności i u elitach żyjących daleko od biednych rodzin, które walczą o obronę swojego kawałka ciasta. – dodaje Sahra Wagenknecht.

Zainspirowana lewicowymi inicjatywami, takimi jak Podemos w Hiszpanii i La France Insoumise we Francji, Wagenknecht chce zmobilizować skrajną lewicę przeciw migracji i przeciwstawienie się skrajnej prawicy.

Jej inicjatywa została źle przyjęta przez jedną z niemieckich partii rządzących, Socjaldemokratyczną (SPD).

– Sahra Wagenknecht marzy o populistycznej lewicy w Niemczech –  powiedział Thomas Oppermann, przewodniczący grupy parlamentarnej SPD, która oskarża ją o przeciwstawienie uchodźcom ubogich  Niemców.

voe

 

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ