Mateusz Kijowski znowu zbiera pieniądze. Znalazł na to nowy patent

1
fot. Facebook/Mateusz Kijowski

Mateusz Kijowski powraca z nową inicjatywą, tym razem jest to stowarzyszenie Wolność, Równość, Demokracja (WRD). Jak informuje na nagraniu, organizacja potrzebuje pieniędzy: „Wsparcie potrzebne jest cały czas”. Warto przypomnieć, że byłemu liderowi KOD grozi 8 lat więzienia za poświadczenie nieprawdy w fakturach i przywłaszczenie 121 tys. zł ze zbiórek KOD.

W czerwcu rozpoczął się proces przeciwko Mateuszowi Kijowskiemu.
Prokuratura zarzuciła mu poświadczenie nieprawdy w dokumentach w postaci 9 faktur wystawionych przez MKM Studio sp. z o.o. – firmę należącą do Kijowskiego i jego żony – na rzecz komitetu społecznego KOD (6 faktur) i stowarzyszenia KOD (3 faktury) w zakresie wykonanych usług informatycznych. Zdaniem śledczych, usługi te nie zostały wykonane, a Mateusz Kijowski miał przywłaszczyć sobie z tego tytułu 121 tys. zł. Kijowskiemu zarzucono również przywłaszczenie należących do stowarzyszenia KOD 15 tys. zł.

To wszystko nie przeszkadza mu, żeby prosić ludzi o pieniądze na funkcjonowanie stowarzyszenia WRD, którego jest założycielem.

Na profilu WRD na Facebooku napisano: „Zapraszamy do współpracy! Działamy wspólnie! Bądźcie razem z nami, ze Stowarzyszeniem WRD! Liczymy na Wasze wsparcie i organizacyjne i finansowe”. Na nagraniu, które zostało opublikowane, do wpłacania pieniędzy namawia były lider KOD Mateusz Kijowski.

Tłumaczy on, że WRD działa w trzech obszarach, jednak najważniejszym z nich jest przygotowanie się do wyborów samorządowych. – Trzeba, żebyśmy wszyscy włączyli się w przeprowadzenie i sprawne zorganizowanie wyborów – informuje.

Były szef KOD mówi również, że stowarzyszenie WRD działa w Komitecie Obywatelskim przy Lechu Wałęsie. – Staramy się zebrać jak najwięcej osób, które pomogą w przeprowadzeniu wyborów. Żeby znaleźć ludzi do pracy w komisjach w całej Polsce musimy się zaangażować w kontakty. Musimy jeździć do naszych współpracowników i zapraszać ich tutaj – podkreśla.

Kijowski przekonuje, że stypendium wolności, które jest kolejnym obszarem działania, pozwoliło pomóc finansowo siedmiu osobom, które zaangażowane są w działania opozycyjne.

Źródło:tvp.info

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ