SZWECJA: Czterech mężczyzn zgwałciło niepełnosprawną intelektualnie 18-latkę i są wolni

0

Czterech mężczyzn zostało oskarżono o gwałt na niepełnosprawnej dziewczynie. Jednak szybko zostali zwolnieni z aresztu. Czemu? Gdyż sąd nie mógł udowodnić , że nastolatka została zgwałcona.

Kobieta ma 18 lat i jest niepełnosprawna intelektualnie. Według przyjaciół i rodziny osiągnęła ona rozwój intelektualny sześciolatki.

W sobotę 5 maja spotkała się z jednym z mężczyzn w Sztokholmie w T-Center. Zaczęli rozmawiać, a następnie pojechali pociągiem w kierunku Hässelby, po czym mężczyzna zabrał ją samochodem z podziemnej stacji Abrahamsberg w Bromma do mieszkania, w którym było jeszcze dwóch mężczyzn, a ostatecznie dołączył do nich czwarty mężczyzna.

Kobieta zeznała, że ​​mężczyźni trzymali jej ręce i nogi, bili ją i gwałcili. Wszyscy czterej mężczyźni zaprzeczyli temu, dwaj powiedzieli, że mieli stosunek z nastolatką, ale było to dobrowolne. Spermę trzeciego mężczyzny znaleziono na jej majtkach.

Nie było dowodów przeciwko czwartemu mężczyźnie, 17-latkowi. Jednak nawet trzej pozostali, którzy albo przyznali się, albo udowodniono im, że odbyli stosunek z kobietą, zostali zwolnieni przez Sąd Rejonowy w Solnej.

Sąd twierdzi, że nie ustalono, że kobieta została poddana przemocy, pomimo że dwa dni po ataku, w czasie badania , miał jeszcze osiem siniaków na nogach i dwa na ramionach, co wydaje się odpowiadać jej wersji wydarzeń. Sąd uznał, że ​​mogła uzyskać siniaki w innym czasie.

Chociaż sąd zgodził się z prokuratorem, że kobieta była w trudnej sytuacji ze względu na jej niepełnosprawność, sąd nie był w stanie udowodnić, że mężczyźni rozumieli jej niepełnosprawność rozwojową.

Zatem wszyscy czterej mężczyźni są już na wolności.

voe

 

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ