Setki migrantów szturmują hiszpańską granicę i atakują policję za pomocą kwasu (FILM)

0

Według rzecznika hiszpańskiej policji ponad 100 afrykańskich migrantów przekroczyło w środę granicę Hiszpanii z Marokiem, w Ceuty. Byli oni częścią grupy 300 imigrantów, którzy próbowali wejść na terytorium europejskie, szturmując ogrodzenie już we wtorek wieczorem.

Migranci, niektórzy z zakrwawionymi rękami i nogami, wspinali się po drutach ostrych niczym brzytwa na graniczne ogrodzenie, wiwatowali, gdy szli w stronę tymczasowego centrum przyjęć migrantów.  Telewizyjne relacje pokazywały głównie młodych mężczyzn, krzyczących „Kocham Hiszpanię!”, z flagami Unii Europejskiej i Hiszpanii.

– Pięciu migrantów zostało rannych podczas starcia z policją. A siedmiu hiszpańskich policjantów doznało oparzeń spowodowanych przez substancję wyrzucaną przez migrantów – wyjaśnił rzecznik.

Według UNHCR, UNHCR, do tej pory ponad 3800 migrantów wdarło się do hiszpańskich enklaw w Afryce – Ceuty i Melilli.

Niemiecka kanclerz Angela Merkel i hiszpański premier Pedro Sanchez zgodzili się zintensyfikować rozmowy z Marokiem w celu zarządzania napływem migrantów do Hiszpanii, która jest obecnie głównym celem migrantów, którzy chcą przeprowadzić się do Europy.

voe

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ