Dla bogacza Wałęsy 500 plus to ochłapy

3

– Bieda dzieci była największym wstydem Polski, dzięki 500 plus mamy redukcję nędzy dzieci o 50 procent – podkreśliła w czwartek minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska, odnosząc się do słów b. prezydenta Lecha Wałęsy na temat programu „Rodzina 500 plus”.

Chodzi o wtorkową wypowiedź Wałęsy zamieszczoną na Twitterze. „Do wyborów jest co raz bliżej. Im więcej Obywateli będzie aktywniej w nich uczestniczyć tym lepiej będzie dla Polski. Widzicie co »funduje« ta władza. Myślą, że przekupią Polaków ochłapem 500 złotych, by samemu w spokoju tworzyć fale nepotyzmu i bezczelnego kłamstwa” – napisał Wałęsa.

„To smutne, że dla @PresidentWalesa, ojca dużej rodziny, 6 tys. zł rocznie na jedno dziecko z programu »Rodzina 500 plus« to ochłap. Czy ten ochłap nie pomógłby Pana rodzinie i nie musiałby Pan sięgać do innych źródeł??” – odpowiedziała na Twitterze Rafalska. Jak zaznaczyła, wprowadzenie programu „Rodzina 500 plus” zostało „zauważone i docenione na forum międzynarodowym”. „Świadczą o tym nagrody za jego wdrożenie. Litwa poszła naszym śladem. To bieda dzieci była największym wstydem Polski. Dzięki 500 plus mamy redukcję nędzy dzieci o 50 proc.” – podkreśliła szefowa MRPiPS. W ramach programu „Rodzina 500 plus” przysługuje świadczenie wychowawcze w kwocie 500 zł miesięcznie na drugie i kolejne dziecko, bez dodatkowych warunków. Rodziny o niskich dochodach otrzymują wsparcie także dla pierwszego dziecka, jeśli spełniają kryterium przeciętnego miesięcznego dochodu 800 zł netto lub 1200 zł w przypadku wychowywania w rodzinie dziecka niepełnosprawnego.

źródło PAP

3 KOMENTARZE

  1. Nie zrobił nic,a teraz krytykuje.Sam dużo naobiecywał.Pamiętam te 100 milionów dla każdego polaka który skończy 18 lat.Wtedy była inna kasa,ale w przeliczeniu teraz jakieś 10 tysięcy chyba.I co wywiązał się z obietnicy?Nie! Bo to było PIC NA WODĘ FOTOMONTAŻ.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ