Żydowscy uczniowie tańczyli nago w obozie zagłady w Majdanku

0
fot.pixabay

 

Wycieczka uczniów z Izraela odwiedziła Majdanek w miniony weekend. Dwóch młodych ludzi tańczyło bez ubrań na terenie byłego obozu koncentracyjnego. Niedopuszczalne zachowanie zauważyli pracownicy muzeum na kamerach, a następnie o sprawie zawiadomili policję. W związku z incydentem dwie osoby zostały odesłane do Izraela – pisze Haaretz.com.

Ministerstwo Edukacji Izraela, komentując sprawę podkreśliło, że „z całą surowością” będzie traktować incydenty, które mogą zaszkodzić powadze wycieczek młodzieży do Polski i odwiedzin w byłych nazistowskich obozach koncentracyjnych. „W omawianym przypadku nieodpowiednie zachowanie uczniów spotkało się z surowymi sankcjami dyscyplinarnymi” – skomentował resort.

Także szkoła Emek Hamayanot Regional Council, do której chodzą uczniowie, nazwała wydarzenie „poważnym naruszeniem dyscypliny”. Zapowiedziała też, że przeprowadzi szczegółową analizę zdarzenia, która ma pomóc w zapobieganiu podobnym incydentom w przyszłości. Szkoła potwierdziła też, że obaj ukarani uczniowie wrócili wczoraj do Izraela.

Haaretz dodaje, że incydent jest jednym z najpoważniejszych wybryków z udziałem izraelskich uczniów odwiedzających Polskę w ostatnich latach. Portal przypomina m.in. sprawę 19-latka, który oddał mocz w Auschwitz oraz izraelskich uczniów, którzy przywieźli narkotyki do Warszawy.

Źródło: Haaretz.com

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ