Zginął pracownik parku rozrywki w Zatorze. Chciał wydobyć telefon spod kolejki

0
fot. Energylandia

Pracownik obsługi najwyższej i najszybszej w Europie kolejki górskiej Hyperion w parku rozrywki Energylandia w Zatorze (województwo małopolskie) został w czwartek wieczorem uderzony jednym z wagoników. Życia 37-letniego mężczyzny, mieszkańca gminy Czernichów, nie udało się uratować.

Ze wstępnych informacji wynika, że jeden z pracowników obsługi kolejki Hyperion znalazł się w nieodpowiednim miejscu i został ciężko ranny, kiedy maszyna ruszyła.

– Mężczyzna był reanimowany przez załogę karetki. Niestety, pomimo reanimacji człowiek zmarł – powiedziała Polsat News st. sierż. Anna Zbroja-Zagórska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

– Około godz. 20:30, jak wynika ze wstępnych ustaleń, pracownik jednego z parków rozrywki zauważył, że z rollercoastera wypadł telefon komórkowy, chciał wydostać ten telefon spod konstrukcji kolejki, w tym momencie nadjechał wagonik i potrącił mężczyznę – poinformowała Małgorzata Jurecka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Uruchomiona w lipcu kolejka górska Hyperion jest najwyższą i najszybszą w Europie. Ma wysokość 77 metrów i osiąga prędkość do 142 kilometrów na godzinę.

polsatnews.pl

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ