Skandal w Warszawie! Obywatele RP próbowali zablokować marsz zorganizowany przez środowiska narodowe

0
Zorganizowany przez środowiska narodowe marsz przeszedł ulicami Warszawy i zakończył się na Placu Zamkowym. Marsz kilkakrotnie próbowali zablokować kontrmanifestanci; zanim usunęła ich policja narodowcy ominęli blokadę innymi ulicami.

Zorganizowany przez Młodzież Wszechpolską „IV Marsz Zwycięstwa Rzeczypospolitej” rozpoczął się pod Muzeum Wojska Polskiego. Osoby biorące w nim udział planowały przejść Nowym Światem na Plac Zamkowy. Jednak ulica została zablokowana przez grupę protestujących. Blokadę pod hasłem „Nacjonalizm to nie patriotyzm” zorganizowali Obywatele RP.

Marsz Młodzieży Wszechpolskiej próbowano jeszcze kilkukrotnie zablokować m.in. w okolicach pomnika Kopernika i Uniwersytetu Warszawskiego. Uczestnicy marszu idąc w kierunku Placu Zamkowego omijali kolejne blokady chodnikami. Marsz zatrzymał się przed bramą Zamku Królewskiego, gdzie uczestnicy pomodlili się i odśpiewali hymn. Z kolei przedstawiciele Obywateli RP zebrali się wokół Kolumny Zygmunta, gdzie skandowali hasła: „Warszawa wolna od faszyzmu”, „znajdzie się kij na faszystowski ryj” oraz „faszyści, policja – jedna koalicja”.

Demonstrujących skutecznie oddzielały znaczne siły policji. Po zakończonej demonstracji rzecznik stołecznej policji Sylwester Marczak poinformował, że w trakcie przemarszu doszło do prób blokowania legalnego zgromadzenia. Według wstępnych ustaleń wylegitymowano ponad 50 osób. Kierowane będą wnioski o ukaranie do sądu. „Policjanci dbali o bezpieczeństwo wszystkich osób. Nie pozwolono na konfrontację grup. W trakcie zgromadzenia doszło do naruszenia nietykalności policjanta” – podkreślił.

polsatnews.pl

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ