CZĘSTOCHOWA: Jedna z osób rannych ma wirusa HIV. kontakt z jego krwią groźny dla innych ofiar

0
fot. janusz Szostak

Policja apeluje do wszystkich osób, które doznały jakichkolwiek obrażeń w czasie piątkowego wypadku autobusu w Częstochowie, o jak najszybsze zgłoszenie się do szpitali. Jedna z sześciu osób, które trafiły do szpitala, poinformowała, że jest nosicielem wirusa HIV. Autobusem jechało co najmniej 20 osób.

10 sierpnia przed godz. 9.00 na ulicy Mirowskiej w Częstochowie autobusowi linii 11 zajechał drogę rowerzysta. Kierowca gwałtowanie zahamował, co doprowadziło do rozbicia szyby wewnątrz pojazdu. Sześciu pasażerów doznało potłuczeń i skaleczeń, więc zabrano ich do szpitala. Pozostali pasażerowie rozeszli się.

Jedna z poszkodowanych osób powiedziała ratownikom, że jest nosicielem wirusa HIV.

– Jesteśmy bardzo wdzięczni, że wykazała się taką odpowiedzialną postawą. Tym bardziej że nosiciel wirusa HIV nie ma obowiązku informowania kogokolwiek o swojej chorobie. Apelujemy do uczestników zdarzenia, którzy ponieśli obrażenia ciała, nawet niewielkie, lub mieli kontakt z krwią, o pilne zgłoszenie się do najbliższego szpitala – powiedziała podkom. Marta Ladowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

Z ustaleń policjantów wynika, że autobusem jechało co najmniej 20 osób. Służby miejskie zapewniły, że autobus zostanie odkażony, nim wróci do dalszej eksploatacji.

źródło: tvp.info

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ