Współzałożyciel KOD i WOŚP: Większość Polaków to głupcy. My jesteśmy rozumną mniejszością

0
fot. Facebook

Jeden z inicjatorów Komitetu Obrony Demokracji Walter Chełstowski nie ma najlepszego zdania o większości Polaków. Jak twierdzi, Polacy, którzy w ostatnich wyborach licznie poparli PiS są „głupcami”. Co innego ci, którzy są związani ze środowiskiem KOD.

Chełstowski stracił wiarę w demokratyczne rozwiązania, jego zdaniem, niekorzystnej sytuacji w Polsce. Za obecny stan rzeczy obwinia swoich rodaków.

„Ciągle się łudzimy, że można demokratycznie. Że wybory samorządowe a potem parlamentarne odsuną PiS od władzy. Nie odsuną. Tylko tą dyktaturę umocnią. I może tak być, że PiS będzie miał 2/3 w parlamencie, czyli większość do zmiany konstytucji. Naszej konstytucji. Wniosek: duża, wystarczająca część obywateli Polski to głupcy. A my? Rozumna mniejszość. Tak, jak w każdej dyktaturze” – czytamy na Facebooku jednego z liderów KOD i członka władz WOŚP oraz inicjatora festiwalu w Jarocinie.

Swój wywód zilustrował słynnym zdjęciem, przedstawiającym Niemców za czasów III Rzeszy, którzy nazistowskim pozdrowieniami witają Adolfa Hitlera. Jeden z nich demonstracyjnie stoi z założonymi rękoma. Chełstowski zdaje się sugerować, że podobną rolę w Polsce odgrywają członkowie i sympatycy KOD.

źródło: wp.pl

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ