CHINY: Miliony muzułmanów trafia do tajnych obozów! Są tam zmuszani do jedzenia wieprzowiny i picia alkoholu

0
ONZ podaje, że Chiny trzymają co najmniej milion Ujgurów w tajnych obozach dla internowanych. Komisja ONZ ds. Eliminacji Dyskryminacji Rasowej oświadczyła, ze aa to wiarygodnych” sprawozdania”.
Podczas panelu ONZ dotyczącego praw człowieka powiedziano w piątek, że istnieją liczne i wiarygodne doniesienia, że ​​milion Ujgurów jest internowanych.
Gay McDougall, członek komisji ONZ w sprawie likwidacji wszelkich form dyskryminacji rasowej,  stwierdził, że znowu 2 miliony przedstawicieli muzułmańskiej mniejszości zostało skierowanych do tak zwanych „obozów politycznej indoktrynacji”.
McDougall, że „w imię walki z ekstremizmem religijnym i dla utrzymania stabilności społecznej Chiny zmienił autonomiczny regionu Uygur w coś przypominającego duży obóz  internowania, co  spowite jest tajemnicą.
Przywódca chińskiej delegacji, Yu Jianhua, podkreślił między innymi postęp gospodarczy i rosnące standardy życia, ale nie odniósł się bezpośrednio do raportu dotyczącego Ujgurów.
Grupy monitorujące twierdzą jednak, że Ujgurowie są celem kampanii inwigilacyjnej i setki tysiący spośród nich trafia  do ośrodków indoktrynacji.
Chińczycy zdają sobie sprawę, że potrzebne są silne środki, aby zintegrować około 20 milionów muzułmańskich Ujgurów, którzy żyją głównie we wschodniej prowincji Xinjiang w Chinach. Muzułmanie są m.in. zmuszani do jedzenia wieprzowiny i picia alkoholu w obozach reedukacji.
eps

 

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ