Rząd Wielkiej Brytanii odmawia wprowadzenia zakazu jedzenia mięsa z psów

0

 Jedzenie mięsa z psów jest legalne i coraz bardziej popularne w Wielkiej Brytanii, a rząd brytyjski odmówił zakazania tej praktyki.

Chociaż jedzenie psów spotyka się z obrzydzeniem większości obywateli brytyjskich, to jednak zabijanie ich i spożywanie ich mięsa jest legalne w Wielkiej Brytanii i w ostatnich latach zyskało na popularności ze względu na masową imigrację z Azji – podaje World Dog Alliance (WDA) ).

Pod koniec ubiegłego roku rząd Theresy May oświadczył, że zwierzęta nie są w stanie odczuwać bólu , pozostawiając legalne okrutne i niezwykłe eksperymenty w komercyjnych laboratoriach.

Podczas debaty nad projektem ustawy Brexit rząd głosował przeciwko ustawodawstwu, które uznaje, że zwierzęta odczuwają ból i emocje. Ta decyzja spotkała się z wściekłością ze strony działaczy na rzecz praw zwierząt, którzy wciąż prowadzą kampanię, aby obalić to prawo.

Międzynarodowa grupa obrońców psów World Dog Alliance, rozpoczęła kampanię, zażądajac od rządu brytyjskiego ponownego rozpatrzenia legalności spożywania psiego mięsa w Wielkiej Brytanii. Według WDA masowa imigracja do Wielkiej Brytanii osób z kultur azjatyckich jest przyczyną wzrostu konsumpcji psiego mięsa w Wielkiej Brytanii

Mięso dla psów jest uważane za przysmak w Indiach i jest spożywane również w Pakistanie, Południowej i Północnej Korei, Chinach, a także w innych krajach Azji.

W Stanach Zjednoczonych kongres niedługo wprowadzi całkowity zakaz importu, handlu i konsumpcji psiego mięsa. Podobny ruch w Wielkiej Brytanii zyskał poparcie szeregu wysokich rangą posłów do parlamentu, ale brytyjski rząd Theresa May odmawia zakazania konsumpcji psiego mięsa.

eps

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ