Pijany sędzia doprowadził do w kolizji i uciekł

0
fot. symboliczne Policja

Policja potwierdza, że zatrzymano sędziego jednego z suwalskich sądów. Mężczyzna jest sędzią Sądu Okręgowego w Suwałkach. prowadził auto, mając 1,8 promila alkoholu w organizmie. Brał udział w niegroźnej kolizji z innym pojazdem przy ul. Partyzantów w Suwałkach i uciekł z miejsca zdarzenia.

Do kolizji doszło w piątek około godziny 14:00 przy ul. Partyzantów w Suwałkach. Obaj kierowcy ustalili po zderzeniu, że zjadą na pobocze, sprawdzą auta i porozmawiają o kolizji. W pewnym momencie jedno z aut niespodziewanie przyspieszyło i odjechało w kierunku Augustowa.

 Drugi z kierowców zdążył jednak zapisać numer rejestracyjny uciekiniera i przekazał te dane policji. Funkcjonariuszom udało się zatrzymać kierowcę w Augustowie.

W trakcie kontroli, policjanci wyczuli od mężczyzny alkohol. Przebadali go wstępnie alkomatem, na którym zapaliła się czerwona lampka.

 Wtedy kierowca wyjął legitymację sędziowską i powiedział, że ma immunitet. Mundurowym nie udało się dodzwonić do jego przełożonego, i dlatego na miejsce dodatkowo przyjechał dyżurujący prokurator. Chodziło o to, aby badanie odbyło się w obecności kogoś oprócz policji i samego zainteresowanego.

W obecności prokuratora policjanci przebadali sędziego bardziej szczegółowym urządzeniem. Okazało się, że ma 1,8 promila alkoholu w organizmie. Na razie nie wiadomo, czy sędzia poniesie konsekwencje dyscyplinarne.

źródło: polsatnews.pl

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ