SZWECJA: Gwałcił 13-latkę na plaży, schwytali go piłkarze

0

 

13-letnia dziewczynka została zgwałcona na plaży w Örkelljunga w północno-zachodniej Skanii, donosi serwis informacyjny Nyheteridag. Wkrótce po incydencie policja aresztowała 16-letniego obywatela Syrii podejrzanego o popełnienie przestępstwa.

W sobotę po południu policja została zawiadomiona o podejrzeniu dokonania gwałtu. Drużyna piłkarska na plaży zatrzymała podejrzanego i przekazała go policji.

Rzeczniczka policji, Calle Persson, rozmawiała z News Today: – Na plaży była drużyna piłki nożnej, która miała jakiś obóz treningowy. Niektórzy zawodnicy i ich rodzice wraz z innymi świadkami pomogli powstrzymać sprawcę, dopóki nie przybyła policja.

Policja była w stanie zidentyfikować podejrzanego na miejscu. Ma 16 lat i jest obywatelem syryjskim zamieszkałym w sąsiedztwie.

Zarówno 13-letnia dziewczynka, jak i Syryjczyk zostali przewiezieni do szpitala w celu sprawdzenia dziewczyny pod kątem możliwych obrażeń, ale także pobrania próbek DNA od podejrzanego. Dziewczyna będzie również przesłuchiwana przez specjalnie przeszkoloną policjantkę, która zajmuje się dziećmi – ofiarami przestępstw.

Decyzja o aresztowaniu Syryjczyka zostanie podjęta przez prokuratora.

eps

 

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ