Szwedzki rząd zainwestuje miliony koron, aby uczyć azylantów, jak uprawiać seks

0

Szwedzki rząd przeznaczył 5 milionów koron (500 000 euro) na edukacje seksualną migrantów i uruchomił portal  youmo.se. Jest to platforma cyfrowa z informacjami o „zdrowiu, seksualności i równości płci” skierowana do imigrantów.

Strona jest prezentowana w kilku językach: dari (mówiony w Afganistanie), tagrijns (używany w północnej Etiopii i Erytrei), arabskim, somalijskim oraz uproszczonym szwedzkim i angielskim.

Celem jest proste informowanie imigrantów o tym, jakie standardy obowiązują w Szwecji. „Gdy zrobisz coś seksualnego z kimś, kto tego nie chce, to jest to przestępstwem seksualnym” – brzmi jedna z porad na stronie.

A oto informacje na temat stosunku seksualnego: „Współżycie seksualne ma miejsce, gdy penis wchodzi do pochwy. Potrzebujesz ochrony przed ciążą, jeśli nie chcesz, aby doszło do ciąży. Możesz również potrzebować ochrony przed chorobami przenoszonymi drogą płciową„.

Na stronie internetowej informacje o seksie są ilustrowane różnymi śniadych mężczyzn i blond Szwedek.

Pod tytułem „zakochanie się”, ilustrowana obrazem młodej blond kobiety, która całuje ciemnoskórego  mężczyznę, można przeczytać, że „bycie zakochanym to zazwyczaj wspaniałe uczucie. Niektórzy byli zakochani wiele razy, inni nigdy nie byli zakochani”.

Projekt obejmuje rozszerzenie youmo.se o kolejne takie informacje. Rozwijanie youmo.se odbędzie się głównie w sferze informacji o prostytucji i handlu ludźmi, przemocy i ucisku związanym z honorem, w tym okaleczania żeńskich narządów płciowych, przemocy seksualnej i molestowania seksualnego.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ