Naukowcy: korzyści płynących z mammografii są w zasadzie bzdurą

0

Wykonanie mammografii to ostatnia rzecz, którą powinnaś  zrobić, jeśli chcesz uniknąć raka piersi.

– Wierzę, że jeśli miałeś guza, ostatnią rzeczą, którą chciałbyś zrobić, to zmiażdżyć ten guz między dwiema płytkami, ponieważ to by je rozprzestrzeniło. twierdzi doktor Sarah Mybill.

 Społeczeństwo jest informowane, że mammografia jest jedynym sposobem na wczesne wykrycie raka piersi, ale przegląd ośmiu badań naukowych oceniających tę procedurę wykazał, że mammografia nie jest skuteczna ani bezpieczna. Po przeanalizowaniu danych ponad 600 000 kobiet w wieku od 39 do 74 lat, które poddały się rutynowej procedurze, naukowcy stwierdzili, że wiele kobiet jest źle diagnozowanych. Wiele z tych samych kobiet jest w konsekwencji niepotrzebnie traktowanych chemioterapią , co powoduje u nich szybki rozwój choroby.

Jak stwierdzono w Cochrane Database of Systematic Reviews, mammografia powoduje więcej szkód niż pożytku, ponieważ wiele więcej kobiet jest źle diagnozowanych i źle leczonych niż osoby, które unikają tego badania. Tak więc procedura znana jako mammografia jest przestarzała i należy do wyjątkowo nieudanych zabiegów medycznych.

Grupa wybitnych ekspertów medycznych przyznaje, że mammografia wyrządza więcej szkód niż pożytku.

England Journal of Medicine (NEJM) doszedł do podobnego wniosku. Zespół pracowników służby zdrowia, który obejmował: etyka, epidemiologa klinicznego, farmakologa, onkologa, pielęgniarkę, prawnika i ekonomistę ds. zdrowia, uznał, że twierdzenia branży medycznej dotyczące korzyści płynących z mammografii są w zasadzie bzdurą.

Tę konkluzję potwierdza Kanadyjskie Krajowe Badanie Przesiewowe – które

stwierdza, że procedura ta jest całkowicie niepotrzebna, a w wielu przypadkach bywa wyjątkowo szkodliwa.

eps

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ