Facebook nie chciał usunąć filmu, na którym mężczyzna bije dziecko. Przemoc domowa zgodna z regulaminem

0

Facebook spotkał się ogromną falą krytyki w Wielkiej Brytanii, gdzie wyszło na jaw, że portal nie zdecydował się na usunięcie wideo pokazującego znęcanie się nad dzieckiem. Pracownik serwisu stwierdził, że nie łamie ono zasad Facebooka.

Serwis społecznościowy otrzymywał w sprawie nagrania powiadomienia od internautów, którzy pokazywanie przemocy domowej uznali za nieodpowiednie treści. Wideo było jednak dostępne na Facebooku przez kilka lat – serwis oznaczył je tylko jako „drastyczne”, co oznaczało konieczność zgodzenia się na jego wyświetlenie przed odtworzeniem.

W innym przypadku użytkownicy Facebooka mogli zobaczyć, jak młoda kobieta podtapia małą dziewczynkę w wannie. Wideo zostało okraszone napisem „gdy Twoja córka zakocha się w czarnym chłopcu”.

Brytyjskim dziennikarzom udało się wejść z ukrytą kamerą do biura Facebooka, w którym oceniana jest zgodność raportowanych treści z regulaminem serwisu. Odpowiedź na pytanie o film była zaskakująca – określono go jako „internetowe śmieci”, mimo że pokazywały tragedię bitego dziecka.

Facebook przyznał przy tym, że nie powiadamia policji o wykryciu takich materiałów wgranych na portal – jedynym wyjątkiem jest sytuacja, w której dochodzi podczas transmisji na żywo.

Dostępny na Facebooku szokujący materiał został przez dziennikarzy pokazany wiceprezesowi portalu ds. polityki publicznej, Richardowi Allanowi. Jego zdanie było diametralnie inne od pracowników Facebooka, którzy decydowali o pozostawieniu filmu w serwisie.

Oczywiście część z materiałów, jak pokazano w programie, nie oddaje polityki i wartości Facebooka. Analizujemy te błędy w procesach szkoleniowych, żeby więcej się nie powtórzyły. Jesteśmy wdzięczni dziennikarzom, którzy zwracają nam na to uwagę – zadeklarował Allen.

Źródło: Radio Zet

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ