SZWECJA: Feministka domaga się deportowania Żydów z Izraela

0

Oldoz Javidi, ze szwedzkiej partii Feminist Initiative (FI), zasugerował w wywiadzie, opublikowanym w piątek na stronie internetowej partii, że wszyscy Żydzi powinni zostać deportowani z Izraela.

Feministka z irańskimi korzeniami mówi, że Żydzi lubią kraść. Sugeruje, że Żydzi powinni opuścić Izrael i przenieść się do USA, aby zrobić miejsce dla Palestyńczyków:

„Dlaczego Amerykanie nie zaproszą swoich przyjaciół do siebie i nie zrobią dla nich miejsca na farmie? Wydaje się, że lubią się nawzajem. A Palestyńczycy będą mogli żyć w pokoju i znów budować kraj, który kiedyś należał do nich. Mogę sobie przynajmniej pozwolić marzyć o takim rozwiązaniu, prawda?”.

Po pewnym czasie Javidi wycofała oświadczenia, ponieważ mogłoby ono zostać „źle zinterpretowane”. Na Facebooku pisze: „Poprosiłem FemPers o usunięcie ostatniego cytatu z bieżącego artykułu, ponieważ w żaden sposób nie wyraża ono polityki inicjatywy feministycznej, ani nie było propozycją rozwiązania politycznego, ale fantazją, która – co teraz rozumiem – może zostać źle zinterpretowana lub źle zrozumiana”.

voe

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ