fot. YouTube

 Holenderski minister spraw zagranicznych, Stef Blok, spotkał się z krytyką po serii kontrowersyjnych stwierdzeń dotyczących imigracji i wielokulturowości – donosi serwis informacyjny  NU.nl.

Publikując komentarze po spotkaniu z organizacjami międzynarodowymi, Blok poprosił swoich słuchaczy, aby „dali przykład wieloetnicznego lub wielokulturowego społeczeństwa, w którym panuje pokojowe współżycie„, stwierdzając, że on takiego nie zna.

Blok również skomentował niedawny kryzys migracyjny, twierdząc, że kraje „bardzo szybko osiągają granice tego, co społeczeństwo może przyjąć”.

Komentując różne doświadczenia związane z imigracją Blok zasugerował: – Jeśli mieszkasz w Benoordenhout (bogatej okolicy), w niedzielę fajnie jest iść do tureckiego piekarza. Nie musisz radzić sobie z wieloma efektami ubocznymi. Ale jeśli mieszkasz w samym środku migrantów, masz ogromne kłopoty.

Posłowie z opozycji i rządzącej koalicji skrytykowali na Bloka za jego komentarze, nazywając je’”niezrozumiałymi” i „skrajnie nieprofesjonalnymi”, mimo że niektórzy ministrowie zgodzili się z jego komentarzami, ale sugerując, że mógł to zrobić za pomocą „mniej surowego wyboru słów” .

eps