SZWECJA: Plastikowy znaczek ma powstrzymać przemoc wobec personelu szpitali

0

Szwecja ma rozwiązanie problemu przemocy wobec personelu szpitalnego przez migrantów. Problem ma rozwiązać znaczek „Razem przeciwko zagrożeniu i przemocy”

Jak pamiętamy była już bransoletka, która miała chroni kobiety przed gwałtami. Teraz jest kolejny taki gadżet. Mamy nadzieję, że dzięki niemu imigranci i członkowie ich rodzin będą milsi w stosunku do personelu szwedzkich szpitali.

Szpitale, które są atakowane przez krewnych imigrantów oraz członków gangów przestępczych, zostały teraz przekształcone w taki sposób, że personel może uciekać w bezpieczny i szybki sposób. Policja jest zmuszona zablokować wszystkie drogi do szpitala w przypadku strzelanin, daje ponury obraz Szwecji.

– W naszym sektorze pracy mamy tendencję do tolerowania zagrożeń i przemocy. To nie może trwać. Chcemy, aby wszyscy byli szanowani w naszym miejscu pracy, a następnie musimy uczyć naszych pacjentów i ich bliskich, że muszą się zachowywać odpowiednio, kiedy tu są – mówi Melina Mellin, specjalista ds. dezpieczeństwa w szpitalu Södertälje.

– Czuję się sfrustrowany, gdy słyszę, czego nasi pracownicy muszą codziennie doświadczać – mówi Melina. – Jesteśmy po to, aby pomóc ludziom, którzy potrzebują opieki. Musimy być w stanie to zrobić bez bycia zwerbalizowanymi i molestowanymi.

W końcu znaleziono obiecujące rozwiązanie w walce z przemocą ze strony imigrantów. Jest to odznaka z tekstem „Razem przeciwko zagrożeniom i przemocy”, która musi być noszona przez personel medyczny.

Istnieje nadzieja, że ​​spowoduje to zlikwidowanie przemocy ze strony imigrantów i członków ich rodzin i odtąd będą oni mili dla personelu.

– To pokazuje, że wszyscy jesteśmy zjednoczeni. – dodaje Melina Mellin.

CZYTAJ WIĘCEJ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ