Piłkarska reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce w rankingu… najgorszych drużyn, które wystąpiły na mistrzostwach świata w Rosji. W zestawieniu stworzonym przez portal realsport101.com, Polacy wyprzedzili m.in. drużyny Panamy i Niemiec. Twórcy rankingu podkreślają, że „zwycięzcy” słabo zaprezentowali się pod względem piłkarskim, jak i zawiedli oczekiwania kibiców.

Dziennikarze „wyróżnili” osiem reprezentacji:

  1. Polska
  2. Panama
  3. Niemcy
  4. Egipt
  5. Australia
  6. Kostaryka
  7. Islandia
  8. Maroko

 „Polska była na papierze w najbardziej wyrównanej grupie mistrzostw i oczekiwano od nich wielkich rzeczy, w szczególności po dotarciu do ćwierćfinału Euro we Francji” – czytamy w uzasadnieniu.

Według autorów rankingu, Polska przed rozpoczęciem turnieju była typowana na czarnego konia mistrzostw i wraz z Kolumbią miała być kandydatem do awansu z grupy.

„Jednak nie spełnili oczekiwań i zaprezentowali ociężały styl gry. Kadra Adama Nawałki przegrała dwa pierwsze mecze z Senegalem (1:2) i Kolumbią (0:3) i wypadła z turnieju przed nagrodą pocieszenia, jaką była wygrana z Japonią”.

Uzasadniając swój werdykt twórcy zestawienia podkreślili, że „choć Panama prezentowała się najgorzej pod względem piłkarskim„, a Niemcy „były największym rozczarowaniem turnieju„, to polska drużyna połączyła te dwie cechy.

 „Polska grała najnudniejszą piłkę na tych mistrzostwach. Robert Lewandowski ani razu nie stanowił poważnego zagrożenia, pomimo strzelenia w eliminacjach 16 goli. Powinni poradzić sobie dużo, dużo lepiej i dlatego zasługują na inauguracyjną »drewnianą łyżkę«” – podano.

Polsatnews/ realsports101.com

Zobacz również: