Pedofil i zaatakował 7-latkę. Dopadł go były komandosa

0

Do przedszkolu w Lubawie (woj. warmińsko-mazurskie) wtargnął 26-letni mężczyzna  i zaatakował 7-latkę. 26-latek wykorzystał moment, gdy mama dziewczynki poszła do szatni po ubranie. Pedofil próbował zaciągnąć dziecko do łazienki. Krzyk dziewczynki usłyszał właściciel przedszkola, były komandos, Grzegorz Kowalkowski.

– Zbiegłem po schodach i go złapałem. Dziewczynka uciekła, ale mężczyzna był dalej bardzo agresywny. Rzuciłem nim o podłogę, ale ledwo mogłem go utrzymać. Musiał być pod wpływem narkotyków, był bardzo silny – powiedział w rozmowie z portalem fakt24.pl Kowalkowski.

Podczas zatrzymania przy mężczyźnie znaleziono foliową torebkę z „suszem barwy brunatno-zielonej”. Dlatego, oprócz zarzutu usiłowania gwałtu na kilkuletniej dziewczynce, mężczyzna usłyszał też zarzut posiadania narkotyków.

Jak informuje gloslubawski.pl, sprawca jest mieszkańcem wsi pod Iławą i jest dobrze znany miejscowym funkcjonariuszom. W przeszłości był kilkukrotnie zatrzymywany za drobne kradzieże.

Jan Wierzbicki z prokuratury rejonowej w Iławie poinformował, że mężczyzna został aresztowany na 2 miesiące. Grozi mu kara do 15 lat więzienia. Ze względu na dobro śledztwa, prokuratura nie ujawnia szczegółów śledztwa

WBG/gw

 

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ