Warszawska radna PO: Nie mogę się zgodzić na Rafała Trzaskowskiego

0

Radna Jolanta Kasztelan poinformowała w środę o opuszczeniu Platformy Obywatelskiej i przejściu do klubu PiS; udzieliła też poparcia kandydatowi Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy Patrykowi Jakiemu, który – jej zdaniem – jest jedyną szansą na uczciwą Warszawę.

Na konferencji prasowej zorganizowanej przed warszawskim ratuszem, radna Jolanta Kasztelan poinformowała, że opuszcza PO i przechodzi do klubu PiS. – Jednym z najważniejszych powodów jest to, że nie mogę się zgodzić na Rafała Trzaskowskiego, który nie chce rozliczenia się ratusza z afery reprywatyzacyjnej – oświadczyła nawiązując do kandydata PO i Nowoczesnej na prezydenta Warszawy.

 Jak mówiła, innymi powodami jej odejścia z Platformy są: brak zgody na politykę PO oraz na nieustające atakowanie obozu rządzącego i rządu. – Nie powinno tak być, Polacy chcą spokoju – stwierdziła.

  Zdaniem Kasztelan, Patryk Jaki jest „jedyną szansą na uczciwą Warszawę”, o jakiej zawsze marzyła zarówno ona, jaki i inni mieszkańcy stolicy. – Apeluję do wszystkich wyborców PO, aby poparli Patryka Jakiego w nadchodzących wyborach samorządowych w Warszawie – powiedziała radna.

Kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy dziękował radnej za „odważny gest”. – To nie jest łatwe powiedzieć dzisiaj wprost: stop potężnej mafii reprywatyzacyjnej w Warszawie. Dzisiaj pani radna z PO miała taką odwagę, żeby powiedzieć, że chce uczciwej Warszawy – mówił Jaki.

– Chciałem zaapelować do wszystkich warszawiaków: stańmy razem do walki o to, aby stolica była uczciwa, nowoczesna i przestała się tak często kojarzyć z nielegalnym wyłudzaniem kamienic, a zaczęła być kojarzona z tym, z czym od zawsze powinna być kojarzona – z gigantycznym potencjałem, z metropolią, która jest w stanie konkurować z największymi metropoliami w tej części Europy – oświadczył.

 Jaki zaapelował też do wyborców Platformy, aby przekazali mu swoje poparcie. – Najwyższy czas na zmianę, tak jak zrobiła to dzisiaj pani radna. Potrzebna jest uczciwa Warszawa – powiedział.

Do informacji o poparciu Jakiego przez radną Kasztelan odniósł się w środę na Twitterze Rafał Trzaskowski.No to w kampanii Patryka Jakiego mamy już dwóch byłych polityków PO, którzy nie lubią PO – Panią radną Kasztelan i Pana… Patryka Jakiego” – napisał kandydat PO i Nowoczesnej na prezydenta stolicy.

Jolanta Kasztelan była członkiem PO od 2003 r.; do Rady Miasta m.st. Warszawy dołączyła w lipcu 2016 r., zastępując zmarłą radną PO Zofię Trębicką.

Źródło: PAP

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ