Szwedzka prasa broni gwałciciela: Ryzykuje śmierć za wiarę

0

22-letni Afgańczyk został aresztowany za gwałt na kobiecie, którą znaleziono nieprzytomną na molo w Luleå, w minioną niedzielę. Dzień po incydencie, w poniedziałek, lokalna gazeta „Norrländsk Socialdemokratet” opublikowała długi artykuł o tym, jak źle jest w Afganistanie, i w związku z tym gwałciciel powinien pozostać w Szwecji.

W artykule, pod tytułem „Życie z groźbą deportacji”, twierdzi reporterka Linda Kask twierdzi, że 22-letni afgański zboczeniec „ryzykuje śmierć za wiarę”, jeżeli zostanie wydalony, ponieważ twierdzi, że jest „ateistą”.

W niedzielny poranek zgwałcił on kobietę, która została znaleziony na molo. 22-latek był już wcześniej notowany za przestępstwa, a teraz został aresztowany pod zarzutem gwałtu.

Mężczyzna, który przyjechał do Szwecji w 2015 r., mieszka w Boden od 2016 roku. Ale Rada Migracyjna ustaliła, że ​​nie ma powodów do udzielenia mu azylu. Teraz czeka go deportacja.

W swoim artykule „Norrländsk Socialdemokratet” twierdzi, że będzie on prześladowany przez „talibów”, jeżeli zostanie on deportowany.

– Teraz nie wiem, jakie będzie moje życie. Kiedy mieszkasz bez pozwolenia na pobyt i z kilkoma odmownymi decyzjami, nic nie wiesz – mówi 22-latek.

eps

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ