Kanibalizm, gwałcenie własnych matek i wypijanie ludzkiej krwi. To dzieje się na masową skalę

0

Chłopcy są zmuszani do gwałtu na swoich matek, a małe dziewczynki są informowane, że czary pozwolą im złapać kulę z karabinu, która wystrzelono w ich kierunku. Raport ONZ ujawnia masowe gwałt i kanibalizm w wojnie w Kongo.

Według raportu ONZ okrucieństwa mają miejsce w Demokratycznej Republice Konga, w tym w masowe gwałty i kanibalizmie.

W regionie Kasai  chłopcy zostali zmuszeni do gwałcić swoje matki, dziewczynki mają do wyboru gwałt lub śmierć.

Zarówno rebelianci, jak i siły rządowe popełniły okrucieństwa w czasie konfliktu, w tym okaleczenia ludności cywilnej. Zespół badający konflikt w regionie przekazał w zeszłym tygodniu Radzie Praw Człowieka ONZ, że podejrzewa, że wszystkie strony były winne zbrodni wojennych i zbrodni przeciwko ludzkości.

W szczegółowym raporcie na 126 stronach wymieniono makabryczne ataki, które zostały popełnione podczas konfliktu, który wybuchł pod koniec 2016 roku, dokonane przez milicję Kamuinę Nsapu i Bana Mura oraz siły zbrojne Konga, FARDC.

„Jedna z ofiar powiedziała m.in., że widziała grupę bojowników Kamuina Nsapu, z których niektórzy używali wyciętych żeńskich narządów płciowych (łechtaczki i waginy) jako medali„- napisano w raporcie.

Niektórzy świadkowie przypomnieli sobie, że widzieli, jak ludzie byli pocięci na kawałki i jak ludzkie mięso było gotowane i zjedzone, w tym penisy żywych ludzi i trupów a krew ludzka wypijana, szczególnie przez członków FARDC.

To tylko niektóre makabryczne szczegóły tego raportu.

ZOBACZ TU WIĘCEJ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ