MODLIN: Syryjczyk udawał Polaka, chociaż o tym nie wiedział

0
Fot. Nadwiślański OSG

Funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin zatrzymali cudzoziemca legitymującego się sfałszowanym polskim dowodem osobistym. Syryjczyk był przekonany, że kupił hiszpański dokument.

W piątek (6 lipca) po przylocie samolotu z Aten funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin zatrzymali cudzoziemca. Mężczyzna usiłował wjechać na terytorium RP na podstawie podrobionego polskiego dowodu osobistego. Był przekonany, że za 4 tys. euro kupił nielegalnie hiszpański dokument.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że dowód osobisty został  w całości wykonany na wzór oryginalnego, tyle że ktoś, kto go preparował nie znał języka polskiego, bo w dokumencie widniały błędy i literówki.  Wylegitymowany podróżny oświadczył, że jest obywatelem Syrii, a celem jego podróży były Niemcy. Cudzoziemiec zeznał także, że polski dowód osobisty kupił w Atenach za 4 tys. euro.

Podejrzany przyznał się do zarzucanych czynów i poddał się dobrowolnie karze 6 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres 2 lat, podanie wyroku do publicznej wiadomości oraz przepadek dowodu rzeczowego w postaci polskiego dowodu osobistego. Ponadto komendant Placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin wszczął z urzędu postępowanie administracyjne w sprawie zobowiązania Syryjczyka do powrotu.

źródło: strazgraniczna.p

 

 

 

 

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ