Sąd wypuścił go na wolność. Przyszedł do domu byłej partnerki i postrzelił jej chłopaka

0

Prokuratura wszczęła śledztwo ws. usiłowania zabójstwa z użyciem z broni palnej w podwarszawskich Markach. Sprawcą strzelaniny – jak podano w komunikacie prokuratury – jest Przemysław M. Mężczyzna w sobotę wszedł na posesję swojej byłej partnerki i strzelił do jej obecnego partnera.

Jak podała prokuratura w sobotę Przemysław M. pojawił się na posesji w Markach, po czym oddał strzał – najprawdopodobniej z broni palnej – w kierunku obecnego partnera pokrzywdzonej kobiety. Ranny w brzuch mężczyzna został przewieziony do szpitala, gdzie był operowany. Mężczyzny szuka teraz policja.

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej Warszawa – Praga prokurator Marcin Saduś poinformował w komunikacie, że wcześniej Prokuratura Rejonowa w Wołominie nadzorowała dochodzenie, które 27 kwietnia zakończyło się skierowaniem do sądu aktu oskarżenia przeciwko Przemysławowi M.

Mężczyźnie zarzucono uporczywe nękanie swojej dwudziestopięcioletniej byłej partnerki oraz jej matki, a także wielokrotne kierowanie pod adresem kobiet gróźb karalnych, naruszenia miru domowego oraz zniszczenia mienia.

Jak poinformowano na wniosek prokuratora wobec Przemysława M. zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania – również na etapie postępowania sądowego. Tydzień przed strzelaniną Przemysław M. opuścił areszt.

Sąd Rejonowy w Wołominie (…) 22 czerwca wydał wyrok, w którym skazał Przemysława M. na karę łączną jednego roku pozbawienia wolności (prokurator wnosił o karę dwóch lat i dwóch miesięcy pozbawienia wolności). Jednocześnie – wbrew zgłoszonemu wnioskowi prokuratora w dniu 18 czerwca 2018r. – Sąd uchylił stosowany wobec Przemysława M. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Prokurator złożył wniosek o uzasadnienie wyroku z dnia 22 czerwca 2018 r., zaskarżył również decyzję sądu w przedmiocie uchylenia tymczasowego aresztowania” – napisano w komunikacie.

W sobotę Prokuratura Rejonowa w Wołominie wszczęła się śledztwo w kierunku zbrodni usiłowania zabójstwa z użyciem broni palnej. Czynności w tej sprawie prowadzą policjanci z Komendy Stołecznej Policji. Przemysław M. jest poszukiwany.

Źródło: PAP

 

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ