Gigantyczny wąż grasuje nad Wisłą

0
„Nad Wisłą w gminie Konstancin Jeziorna może przybywać niebezpieczny wąż” – ostrzega w komunikacie Fundacja Animal Rescue Polska, która otrzymała zgłoszenie o znalezieniu ponad 5-metrowej wylinki. Jak się okazało jest to wylinka pytona tygrysiego.
„Wylinka jest świeża, więc wąż jest wygłodniały i może być agresywny. Służba Ochrony i Ratownictwa Zwierząt powiadomiła lokalne służby oraz Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego” – pisze na stronie internetowej Fundacja Animal Rescue Polska.
Komunikat opublikowano po znalezieniu w gminie Konstancin Jeziorna (na wysokości miejscowości Gassy) ponad 5-metrowej wylinki węża. Najprawdopodobniej zrzucił ją pyton tygrysi. Fundacja rozpoczęła poszukiwania gada. W poniedziałek członkowie Fundacji mają w tej sprawie rozmawiać w Powiatowym Centrum Zarządzania Kryzysowego.
– Myśleliśmy, że to jakiś żart, bo już takie się zdarzały. Pojechaliśmy na miejsce i faktycznie leżała tam wylinka o łącznej długości 5,3 metra – opowiada prezes Fundacji Animal Rescue Polska Dawid Fabiański. Według Fabiańskiego zagrożenia nie można bagatelizować, ale jednocześnie nie można też wykluczyć, że ktoś zrobił sobie żart i wyrzucił wylinkę w tym miejscu.
Mimo to Fundacja w opublikowanym komunikacie prosi wszystkich „o powstrzymanie się przed spacerowaniem i spaniem pod chmurką w tych okolicach oraz baczne obserwowanie okolicy”. Jak zaznacza, zagrożone atakiem węża są głównie dzieci i zwierzęta domowe.
Wszystkie osoby, które natkną się na węża, jego wylinkę lub mają informację o pochodzeniu wylinki proszone są o kontakt pod numerem 22 350 66 91 lub 792 112 222. Jeśli zgłosi się osoba i przyzna do podłożenia wylinki, to gwarantujemy brak konsekwencji na tym etapie poszukiwań. Po zaangażowaniu się w akcję poszukiwawczą pozostałych służb sytuacja ulegnie zmianie” – ostrzega Fundacja w komunikacie.
źródło: PAP

 

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ