Ujęto mordercę i gwałciciela 6-letniej dziewczynki

0

 

Do zatrzymania chłopak podejrzanego o zabójstwo Aleshy MacPhail doszło 5 lipca. Szkocka policja poinformowała wówczas jedynie, że jest on niepełnoletni. Dziennikarze „Daily Mail” ustalili, że chłopak ma 16 lat.

 Ze względów prawnych jego personalia nie mogą zostać jednak ujawnione. Nastolatek został już oficjalnie oskarżony o zamordowanie Aleshy.

Dziewczynka przyjechała na wyspę Bute w odwiedziny do taty i dziadków. Jej rodzice rozstali się bowiem. Poza wakacjami i weekendami Alesha mieszkała z mamą w Airdrie.

Dziecko zniknęło z domu swojej babci w poniedziałek ok. godz. 6:30 rano. Kilka godzin później ciało dziewczynki odnaleziono na terenie opuszczonego hotelu w pobliskim lesie.

Sekcja zwłok dziecka wykazała, że zostało ono zamordowane. Śledczy nie podają jednak wielu szczegółów. Wciąż nie wiadomo, w jaki sposób zginęła 6-latka i czy do gwałtu i zabójstwa doszło w miejscu znalezienia zwłok.

Policja nie wyklucza, że Alesha MacPhail mogła zginąć w domu – podają brytyjskie media.

Mieszkańcy wyspy są w szoku; ludzie nie mogą uwierzyć, że w sąsiedztwie wydarzył się taki dramat.

Wszyscy jesteśmy zdruzgotani. Bute to jedno z tych miejsc, które jest niewiarygodnie bezpieczne; nie wpadasz w panikę, jeśli zapomnisz zamknąć dom. Tutaj wszyscy się znają – przynajmniej z widzenia” – zaznacza pastor z lokalnego kościoła, cytowany przez „Metro”.

Ze względu na wiek mężczyzny jego nazwisko nie zostało opublikowane, ponieważ nadal jest uważany za małoletniego w świetle prawa.

Spowodowało to ogromne spekulacje na temat tożsamością mężczyzny, ponieważ wzrosła liczba przestępstw seksualnych w tym rejonie. Zwłaszcza po osiedleniu się w tym rejonie uchodźców.

eps

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ