NAJNOWSZY SONDAŻ: Ogromna przewaga PiS na PO

1

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się na przełomie czerwca i lipca, to Prawo i Sprawiedliwość mogłoby liczyć na 40 proc. poparcie. W najnowszym sondażu CBOS opozycja jest daleko w tyle – głos na Platformę Obywatelską zadeklarowało 16 proc. ankietowanych.

Kolejny sondaż potwierdza, że partia rządząca ma największe poparcie w połowie 2018 roku. Ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego w najnowszym sondażu CBOS otrzymałoby 40 proc. poparcie. Jednak w porównaniu z czerwcowym badaniem PiS straciło 3 punkty procentowe.

Na drugim miejscu znalazło się PO z 16 procentami głosów (w stosunku do poprzedniego sondażu partia straciła 1 proc.) Na dalszych miejscach uplasował się ruch Kukiz’15 – 8 proc. (bez zmian), Sojusz Lewicy Demokratycznej – 7 proc. (więcej o 3 punkty procentowe) i Nowoczesna – 5 proc. (bez zmian).

Według wyników sondażu progu wyborczego nie przekroczyłby PSL – 3 proc. głosów (mniej o 1 pkt. procentowy), partia Wolność Janusza Korwin-Mikkego – 2 proc. (bez zmian) oraz Partia Razem – 0 proc. (straciła 1 pkt. procentowy).

Udział w wyborach zadeklarowało 67 proc. ankietowanych. Ponadto 15 proc. badanych nie było w stanie wskazać która z partii zasługuje na ich głos.

Sondaż został przeprowadzony w dniach 28 czerwca – 5 lipca na 999-osobowej grupie dorosłych Polaków.

1 KOMENTARZ

  1. Co to za sondaż 999 osób? Jakby zaglosowało z milion osób to miałoby to jakieś znaczenie. A póki co młodzi ludzie nie wytrzymują tego, że nawet połowa obietnic nie została zrealizowana, a kadencja się kończy… Wycofać przymus szczepień i GMO razem z substancjami E-xxx; obniżyć VAT chociaż symbolicznie na te 22%, posadzić tych co dawno powinni być tam gdzie powinni; nie podwyższać cen produktów i usług, wycofać imunitety, skasować te prawie 2 tysiące limuzyn rządowych zamiast tego kupić śmigłowce ratunkowe i karetki czy też sprzęt ratujący ludziom życie. I błąd realnie mają max 30%, PO PSL SLD nowoczesna i razem wspólnie mają max 20%; a reszta? To ci którzy nie opowiadają bajek mają jasne cele dla Polski jak i też naszej Europy. I to oni odbierają wyborców za każdym razem gdy coś PiSowi nie idzie, a święci ni są.
    PS odchudzić budżet tak, aby załatać dziurę budżetową jak najszybciej, a nie cieszyć się, że mniej się zadłużamy. I wiele innych rzeczy realnie wartościowych dla większości obywateli, a nie tylko pewnej grupy…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ