Czy to groźba zamachu na Jarosławie Kaczyńskim?

0
fot. facebook

„Jeśli odstrzelę kaczkę to będziecie mi wysyłać paczki?” – napisał jeden z użytkowników Facebooka. „Krystian Wróbel” opublikował wpis na grupie „Jestem gorszego sortu”. Słowa te mogą zostać odebrane jako realna groźba próby popełnienia zamachu na życie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Sam wpis komentowali inni użytkownicy grupy. „Oczywiście”, „Pomnik ci postawią”, „Będzie uniewinnienie” – napisano.

„Odstrzel, pomogę dobić, tyko powiedz kiedy bo muszę ojcu sztucer podprowadzić, nie będziemy się śrutem bawić” – napisał inny.

„Żaden snajper mu nie pomoże… Dobry snajper zdejmie go nawet z 2 km pod warunkiem, że posiada cal. 50 12,7 mm” – brzmi inny wpis. – „Uwolnisz naród od tyrana, będziesz bohaterem” – zachęcał inny użytkownik.

O komentarz w tej sprawie tvp.info zwróciło się do Mariusza Ciarki, rzecznika Komendanta Głównego Policji: – Policjanci również monitorują sieć i do każdego z ujawnionych wpisów, które mogą mieć charakter gróźb, podchodzimy poważnie, wdrażając odpowiednie procedury, zarówno o charakterze operacyjnym, ja i te związane z zebraniem dowodów i przekazaniem materiałów do prokuratury –oznajmił Ciarka.

źródło tvp.info

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ